icon
Přihlášení Akreditace


Novinky Program Návštěvníci Festival Obchod Partneři Press Kontakt
MENU ▼

NOVINKY


Na nový web a spuštění akreditací se můžete těšit již 17. května

Čtvrtek
11.5.2017Ve středu 17. května vpodvečer po 17. hodině bude spuštěn zbrusu nový, uživatelsky přívětivý web www.lfs.cz. Novinkou je nový akreditační systém, který bude umožňovat i platby online. Všechny kontakty z předchozího systému zůstávají, nikdo se tedy nemusí bát opětovné zdlouhavé registrace. Navíc pro prvních 250 akreditovaných máme připravený dárek. Pro další novinky a informace o přesném termínu spuštění webu a akreditací na 43. LFŠ sledujete náš facebook.


 

Hledáme marketingového koordinátora!

Čtvrtek
23.3.2017
Letní filmová škola, Projekt 100, distribuce filmů jako Muž jménem Ove či Eva Nová – to vše a ještě mnohem více organizuje pro své diváky Asociace českých filmových klubů. Chcete se i vy stát světlonoši filmového umění? Rozumíte, co znamená slovo marketing? Přichází jedinečná šance změnit vaše životy a stát se součástí týmu AČFK! Víe informací najdete ZDE.


 

"Zimní" filmová škola! LFŠ 2017 se zaměří na Švédsko

Pátek
27.1.2017

 43. Filmovka se bude konat 28. 7. až 6. 8. 2017! A my vám už teď prozradíme, o čem tak trochu bude... Švédsko nedalo světu pouze švédskou trojku, švédskou bednu či IKEU, ale také jednu z nejtradičnějších, nejkomplexnějších a nejkvalitnějších kinematografií. I proto bude hlavní programová sekce letošní Letní filmové školy v Uherském Hradišti „Fokus“ věnována právě švédské kinematografii.


 

Na shledanou za rok!

Sobota
30.7.2016

Filmové sladkosti z nabídky 42. ročníku Letní filmové školy jsme dojedli, VHS kazeta dojela na konec. Trio herců a moderátor Jožka Kubáník podobně jako na zahájení ukázali, jak vypadá modelový den zdejšího návštěvníka, jenž se po probuzení potkal se starci na chmelu, Filipínci nebo Hamletem. Ředitelka LFŠ Radana Korená poděkovala partnerům i štábu a oznámila, že další Filmovka odstartuje 28. července a potrvá do 6. srpna. „Na slavnostním zahájení jsem mikrosvět Uherského Hradiště přirovnala k Shakespearovu Ardenskému lesu. Ale z každého snu je třeba se probudit a z každého lesa vyjít – i třeba jen proto, abychom se do něj za rok opět vrátili,” rozloučila se s diváky programová ředitelka festivalu Iva Hejlíčková. Tak zase za rok! (ivp)


 

První Passer v zahraničí

Sobota
30.7.2016

Premiérový film, který Ivan Passer natočil po emigraci do USA, se jmenuje Zrozen k vítězství a vypráví o drogově závislém Newyorčanovi, jenž většinu času řeší, jak sehnat další dávku. „Passer nechápal, proč v relativně svobodné zemi, jako jsou Spojené státy, lidi vůbec berou drogy. On sám tehdy řešil úplně jiné problémy,“ uvedl dramaturg Jan Jendřejek v úvodu k projekci. Dobová americká kritika film moc kladně nepřijala, později si však své fanoušky našel. V hlavní roli se představil tehdy dost slavný George Segal, dnes je drama nicméně připomínáno především jako jeden z prvních snímků Roberta De Nira. „Ten přitom stráví na plátně asi tak pět minut. I tak ale existují plakáty ke Zrozen k vítězství, na nichž je právě De Niro, navíc na fotce z jiného snímku,“ podivoval se Jendřejek. (ivp)


 

Cesta do fantazie od září znovu v kinech

Sobota
30.7.2016

Cesta do fantazie, první anime, které získalo Oscara za nejlepší animovaný celovečerní snímek, vstupuje díky AČFK opět do kinodistribuce – 15. září a v rámci Projektu 100. „Film je unikátní především v tom, že nepodceňuje děti. Nejsou tam dobré a špatné postavy, každá má v sobě lepší i horší stránku,“ prohlásil během svého úvodu na LFŠ dramaturg Jiří Flígl. „Na rozdíl od jiných populárních anime té doby nezahlcuje Cesta do fantazie diváka akcí ani jednoduchými emocemi. Je to melancholický, jemný příběh, který kromě dětí ocení i dospělí.“ Snímek je společně s Klukem ve světě příšer druhé anime, které AČFK letos nasazuje do distribuce. (klk)


 

Maďarský festivalový zázrak

Sobota
30.7.2016

Drama z prostředí vyhlazovacího tábora v Osvětimi Saulův syn zazářilo na světových filmových festivalech a odneslo si dokonce trofej nejzářivější, a to Oscara za nejlepší neanglicky mluvený snímek z roku 2016. Titulní hrdina Saul patří k tzv. Sonderkommandu, tedy skupině vězňů, jejichž úkolem bylo zajišťovat chod plynových komor. „Tato jednotka měla určitá privilegia, ale ve výsledku byli její členové stejné oběti vyvražďovací mašinérie jako jiní vězni,“ uvedl během úvodu snímku Pavel Bednařík. Saul se v trýznivé atmosféře snaží dle židovských tradic pohřbít mladého chlapce a nevědomky se přitom zapojuje i do připravovaného povstání. „Saulův syn zaujme i z hlediska využití zvukové stopy. Spoustu krutých událostí pouze slyšíme, čímž se tušená hrůza zintenzivňuje,“ dodal Bednařík.
(aka)


 

Vyždímejte ze soboty, co to dá

Sobota
30.7.2016

Workshop LFŠ: VHS žije!
LFŠ work & shop zóna | 14.00
Pro veliký úspěch jsme se rozhodli přidat ještě jeden díl workshopu, který vás naučí, co všechno lze provádět s obalem od véháesky. Šikovné ručičky s sebou!

Alrúna a No.c
Kino Hvězda | 14.30
Poslední hudební doprovod k němému sci-fi uslyšíte dnes odpoledne. Postará se o něj No.c – dvojice muzikantských migrantů na nejisté cestě směřující k rovnoprávnosti hluku, tónu a ticha. To samo už zní jako zajímavý zážitek, zmíněný zvukově-rytmicko-kompoziční instrumentální experiment navíc doplní německé melodrama o genetickém inženýrství z roku 1927 s názvem Alrúna.

Slavnostní zakončení
Kino Hvězda | 19.00
Konci se nevyhne žádný film (a platí to i pro ty mnohahodinové od filipínského mistra Lava Diaze) ani žádný festival. Konec 42. ročníku LFŠ nastává dnes, což večer stvrdí půlhodinová slavnostní ceremonie. Na ní se s vámi rozloučí ředitelky Radana Korená a Iva Hejlíčková, trio herců v režii Šimona Dominika opět zazpívá ukázky z oblíbených muzikálů. A pak se spustí Bouře Julie Taymorové, v níž bude čarovat „Prospera“ Helen Mirrenová.

Koncert Anety Langerové
Kolejní nádvoří | 20.00
Populární zpěvačka Aneta Langerová v rámci svého turné Na Radosti 2016 udělá „pod širou oblohou“ radost i svým fanouškům v Uherském Hradišti. Dnes večer jim zazpívá za doprovodu kapely a smyčcového tria. Vedle písní z posledního alba Na Radosti, oceněného čtyřmi Anděly, zazní i starší skladby v nových aranžích.

Vertigo Goodbye Party
Divadelní stan | 22.00
Zapít a roztancovat svůj žal nad tím, že Filmovka končí, můžete mj. v Divadelním stanu, který se po setmění mění ve Vertigo. DJ René slibuje, že pro vás bude hrát do rána bílého a se vší parádou. (ivp)


 

Zmrzlina pro Zdeňka Fialu

Sobota
30.7.2016

Poslední letošní Výroční cena AČFK včera doputovala ke Zdeňku Fialovi za jeho „dlouholetou práci ve Filmovém klubu Slavičín, zejména za jeho soustavnou činnost s mladými lidmi v rámci projektu Film a škola“. „Jsem rád, že jsem opět v Uherském Hradišti mezi svými, na místě, kde jsem zažíval ty nejkrásnější chvíle, debaty a přátelství,“ prozradil během předávání zmrzlinového ocenění v kině Hvězda Fiala. Poté následovala obnovená premiéra digitálně restaurovaného muzikálu Ladislava Rychmana Starci na chmelu, který od pondělí vstupuje do kin. Uvedla jej programová ředitelka LFŠ Iva Hejlíčková slovy: „Během promítání je nejen dovoleno, ale i doporučeno zpívat.“ (aka)


 

Mlčení jehňátek – dnes večer v RWE letním kině Masarykovo náměstí!

Sobota
30.7.2016

 
 
„Pět nejprestižnějších Oscarů pro jeden film. Pět cen pro film, ve kterém se jí lidské maso, ve kterém se stahuje z kůže, ve kterém je bezmocná hrdinka předhozena celé skupině deviantních, machistických, fyzicky i sexuálně útočících mužů. V tomto ohledu změnilo Mlčení jehňátek dějiny žánru i kinematografie a dokázalo, že i o těchto tématech se dá natočit film, který bude brutální i citlivý, děsivý i inteligentní, animální i rafinovaný,“ řekl o filmu Mlčení jehňátek Jan jílek, hlavní dramaturg LFŠ. To si přece nemůžete nechat ujít...

 
Filmové listyPOŘADATEL


HLAVNÍ PARTNEŘINovinky Program Denní program Přehled programových bloků Doprovodné akce Odborný / Industry program Hosté Návštěvníci Než vyrazíte Registrace Akreditace Ubytování Promítací místa Festival O festivalu Vizuální styl LFŠ Historie Ohlasy hostů Fotogalerie Lekce filmu Press Press akreditace Ke stažení Ohlasy v médiích Partneři Záštity Mediální partneři Finanční podpora Spolupráce Kontakt


© 2016 Asociace českých filmových klubů / Všechna práva vyhrazena / Realizace nextWEB / admin